Годилівський НВК

http://my-hope.at.ua/Ikonki_Foruma/Elka/15.gif
Вас вітає офіційний сайт Годилівського навчально-виховного комплексу
Меню сайту
<
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Грудень » 20 » ЧЕРЕЗ ТЕРНИ ДО ЗІРОК
19:45
ЧЕРЕЗ ТЕРНИ ДО ЗІРОК

ЧЕРЕЗ ТЕРНИ ДО ЗІРОК

Інтелект і духовність – ось основні складові, які мають бути притаманні сучасній еліті молодої української держави. Задля їх розвитку на Буковині стало традиційним проведення різноманітних інтелектуальних турнірів. Серед яких – турнір юних математиків Буковини (ТЮМБ), який відбувся 24 вересня 2016 року на базі ІППОЧО та Чернівецької ЗОШ I-III ступенів №2 ім. Ю. Федьковича.

Мета змагань – виявити творчий математичний потенціал буковинської молоді та сприяти його розвитку, а також кращих запросити до участі у Всеукраїнському турнірі юних математиків ім. професора М. Й. Ядренка.

І так, в турнірі юних математиків Буковини взяли участь 14 команд Чернівецької області. В складі двох команд були четверо учнів Годилівського НВК (25% випускників).

Отож, команду «Домінант» Великокучурівської об’єднаної територіальної громади представляли:

 • Ончуленко Владислав – капітан команди, учень 11 класу Годилівського НВК (вчитель Мар’янчук Ольга Танасіївна);
 • Ірічук Тарас – учень 11 класу Годилівського НВК (вчитель Мар’янчук Ольга Танасіївна);
 • Кірдей Ангеліна – учениця 11 класу Годилівського НВК (вчитель Мар’янчук Ольга Танасіївна);
 • Григорчук Максим– учень 11 класу Великокучурівської ЗОШ I-III ст. (вчитель Савчук Оксана Василівна);
 • Павлюк Христина – учениця 11 класу Великокучурівської ЗОШ I-III ст. (вчитель Савчук Оксана Василівна).

Команду «Підгір’я» Сторожинецького району представляли:

 • Мельников Мілан – капітан команди, учень 11 класу Сторожинецького районного ліцею (вчитель Гаджерига Олена Дмитрівна);
 • Репка Анджеліка – учениця 11 класу Сторожинецького районного ліцею (вчитель Гаджерига Олена Василівна та Петращук Марія Григорівна);
 • Бухало Марина – учениця 11 класу Годилівського НВК (вчитель Мар’янчук Ольга Танасіївна);
 • Мартинішин Іван – учень 11 класу Панківського НВК (вчитель Петращук Марія Григорівна);
 • Чепишко Дмитро – учень 10 класу Кам’янської ЗОШ I-III ст. (вчитель Бонтуш Тетяна Василівна).

Турнір – це командна гра, яка об’єднує учасників навколо математичної проблеми, ідеї. Тут твориться новаторський математичний дух. Тут сила та процвітання інтелекту.

Ще задовго до турніру на сайті ІППО були висвілені 12 завдань для відбіркових етапів:

 1. «Теорема, обернена до теореми Наполеона»;
 2. «Сума послідовних чисел Фібоначчі»;
 3. «Спільний ортоцентр»;
 4. «Хокей на Олімпійських іграх»;
 5. «Функціональне рівняння типу Коші другого порядку»;
 6. «Теорема, обернена до теореми про рівні радіуси кіл»;
 7. «Деформовані числа»;
 8. «Адитивна властивість точки Фейєрбаха»;
 9. «Кубічно-квадратичні ірраціональності»;
 10. «Рівняння з коренями»;
 11. «Числова таблиця»;
 12. «Доведення нерівності».

Будучи навіть математиком, прочитавши тільки назви завдань, можна зрозуміти, яким рівнем математичної підготовки повинен володіти учасник турніру.

Тому для цього було прикладено чимало зусиль вчителями та учнями.

Впродовж місяця «з ранку до ночі», як у пісні О. Пономарьова «кипіла робота»: розібрано всі задачі та підготовлено 12 презентацій.

Специфіка підготовки полягала в тому, що треба було навчити дитину виконувати роль доповідача, опонента та рецензента. В цьому команді «Домінант» допомогла незмінна ведуча фінальних боїв турніру юних математиків  Пантя Ірина Назарівна – вчитель математики Тисовецької ЗОШ I-II ступенів.

Постійним консультантом та тренером був Сумарюк Михайло Ілліч, доцент  ІППОЧО, кандидат фізико-математичних наук.

Отож, прикладені зусилля були немарними. В день гри виступи обох команд вражали своєю завершеністю, логічною послідовністю викладу задач.

Після запеклої боротьби у чвертьфінальних та півфінальних боях команда «Підгір’я» здобула II місце, а команда «Домінант» - третє. Члени команд нагороджені відповідними грамотами та медалями «Переможець – 2016 року II обласних ігор турніру юних математиків Буковини».

Відрадно те, що Бухало Марина та Ончуленко Владислав відзначені в особистій першості та запрошені до участі у Всеукраїнському турнірі юних математиків . Вони представлятимуть Чернівецьку область разом із трьома переможцями Глибоцької територіально-об’єднаної громади.

Основною опорою команди «Підгір’я» стала методист Сторожинецького РМК Ірина Прокопівна Жижій. Вона організовувала всі командні зустрічі, фінансування, була модельєром для учасників, розробила оригінальні емблеми, а також як успішний фахівець «вичісувала» презентаційні матеріали кожного учасника команди.

Для учнів Годилівського НВК (учасників турніру) «надійним плечем» стала наша директор Людмила Дмитрівна Настасійчук. Вона вирішувала всі нагальні проблеми, які виникали в процесі підготовки до турніру та під час гри, а серед них організація тренувань, фінансування, створення сприятливого психологічного мікроклімату.

Незважаючи на щільний графік роботи, Людмила Дмитрівна знаходила час на прослуховування доповідачів, робила слушні зауваження щодо оформлення презентації, завжди стимулювала дітей до роботи.

І навіть коли опускалися руки, вона підбадьорювала, адже вона вірила в нас, в ситуацію успіху. А це дуже важливо, адже саме в таких ситуаціях «відкривається друге дихання», «виростають крила». І тоді ти летиш до омріяної мети.

Турнір юних математиків Буковини – це світ захоплень, пошуків, дерзань. І цей світ нам відкрила Ольга Ярославівна Біляніна, основоположник турніру, методист науково-методичного центру природничо-математиних дисциплін, разом зі своїми однодумцями Іриною Володимирівною Жук, завідувачем кафедри методики викладань природничо-математичних дисциплін ІППОЧО, та головним тренер-консультантом Михайлом Іллічом Сумарюком, доцентом кафедри методики викладання природничо-математичних дисциплін ІППОЧО. Вони створили надійне математичне підґрунтя для ТЮМу.

В результаті титанічної праці дітей, вчителів, науковців, методистів, організаторів ТЮМБу відбувся турнір, на якому творчо обдаровані діти презентували задачі дослідницького експериментального характеру, задачі, в «полі» яких відбувалася жива дискусія, де кожен учасник знаходив свій шлях вирішення. Неабиякий математичний хист був представлений учасниками. Все це вказувало на досить високий рівень турніру, на його важливість для розвитку наукового потенціалу Буковини.

Хочеться висловити подяку начальнику відділу освіти Великокучурівської сільської ради Гарафіні Георгіївні Мінтенко, яка підтримала ідею участі команди «Домінант» і навіть при виникненні складних моментів вміло зорганізувала роботу керівників Мар’янчук О. Т. та Савчук О.В.

Зі словами вдячності звертаємося до голови Великокучурівської територіальної об’єднаної громади Тодеринчука Василя Мірчовича, який приділяє належну увагу розвитку освіти в громаді.

Ми дякуємо за співпрацю Великокучурівській ЗОШ I-III ступенів, адже тільки в єднанні твориться істина.

Звісно нічого подібного не було б, якби не наші юні таланти: Влад Ончуленко, Марина Бухало, Ангеліна Кірдей, Тарас Ірічук, Максим Григорчук, Христина Павлюк. Я вдячна цим одинадцятикласникам за те, що в період, коли йде інтенсивна підготовка до ЗНО, вони виділили час  для розв'язання наукових проблем. Сподіваюсь, що отриманий досвід знадобиться на великій життєвій стежині.

Отож, турнір юних математиків Буковини позаду. А це означає, що першу «математичну цеглину» в громаді закладено. Продовження звісно буде, адже попереду Всеукраїнський турнір юних математиків ім. М. Й. Ядренка, Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін, де царює Математика, Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» та ін.

Стільки можливостей!.. Було б стільки бажання їх реалізувати!..

А бажання будуть, адже завжди знайдеться пара оченят, які заведуть в математичну ейфорію.

Автор статті - вчитель математики,

голова ШМО вчителів природничо-математичних дисциплін

Мар'янчук Ольга Танасіївна

Переглядів: 292 | Додав: goduliv | Рейтинг: 5.0/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук

Календар свят і подій
Наше опитування
Який предмет вам найбільше подобається?
Всього відповідей: 691