Годилівський НВК

http://my-hope.at.ua/Ikonki_Foruma/Elka/15.gif
Вас вітає офіційний сайт Годилівського навчально-виховного комплексу
Меню сайту
<
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Березень » 16 » ТОРКНІМОСЯ ДУХОВНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
20:16
ТОРКНІМОСЯ ДУХОВНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

 «ТОРКНІМОСЯ ДУХОВНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ»

 

Автори:

Мар’янчук Ольга Танасіївна – учитель математики Годилівського НВК;

Козак Марія Іванівна – учитель історії та правознавства Годилівського НВК.

 

«Торкнімося духовної спадщини українського народу». Саме такі слова для учнів та вчителів Годилівського НВК стали девізом буденності. І з настанням свят вони всіляко пізнавали світ Мистецтва, усвідомлюючи, що особистість вкотре стає  особистістю, допоки поринає в світ Прекрасного.

 І так учні 5-А, 5-Б, 4 класів разом зі своїми наставниками Козак Марією Іванівною, Назараком Михайлом Степановичем, Єричук Іриною Іванівною, а також в супроводі своїх батьків відвідали Маєток Святого Миколая в мальовничому куточку Покутсько-Буковинських гір, на окраїні села Пістинь Косівського району на території Національного парку «Гуцульщина».

Метою поїздки було організувати дітям свято, дарувати їм радість та віру в омріяне, а головне – навчити їх бути щирими, чесними, працьовитими, слухняними, вірити в добру казку і дарувати її іншим.

Отож напередодні улюбленого свята всіх малят діти написали листи   Святому Миколаю.

І, переступивши поріг Садиби Святого Миколая, школярі поринули в дивовижний світ Казки, замріяно вдивлялися в кожен епізод побаченого, їх оченята випромінювали щастя, сподівання на здійснення задуманого.

Можна було помітити неприховані захоплення дорослих, які також поринули у світ Дитинства, даруючи щирі, дещо наївні посмішки оточуючим. Саме в таку ейфорію завела нас, гостей, тамтешня атмосфера.

Будинок комплексу «Маєток Святого Миколая» зроблено з дерева в оригінальному гуцульському стилі. В ньому облаштовано робочий кабінет та світлицю Святого Миколая, де він зі своїми помічниками дарує подарунки, здійснює мрії дітвори. Під стелею яскраво світиться люстра, прикрашена сріблястими скляними фігурками ангелів-охоронців. Тут ми мали можливість побувати в кімнаті-музеї природи, що відображає тваринний та рослинний світ мальовничих Карпат. У кімнаті відпочинку, зручно вмостившись на різьблених дерев’яних лавах, слухаючи цікаві історії, ми визирали у віконця, милувалися незрівняною природою.

Потім ми брали участь в майстер-класах по виготовленню іграшок із спеціальних заготовок,  оволодіваючи основами найрізноманітніших видів народних ремесел: різьбою  та інкрустацією, гончарством, мосяжництвом.

Хочеться відзначити, що Маєток охороняють різноманітні казкові герої, зроблені з дерева майстрами-умільцями. Облаштовані тут ігровий майданчик та місце для вогнища, навколо якого розташовані крісла дванадцяти чеснот.

Надвечір, покидаючи Маєток, ми бачили, як помічники Миколая запалили велику ватру, довкола  якої на казкових стільцях сиділи 12 чеснот: добро, чесність, вірність….

Кожна дитина, яка отримала від Антипка різочку вкинувши її у вогонь, позбавлялася  недобрих вчинків, тобто з різочкою горіло все недобре.

Переповнені казковою ідилією, разом з дітьми ми поверталися до рідних домівок, переосмислюючи сенс буття на Землі.

І вже через декілька днів учні 5-А, 5-Б, 6 класів в супроводі класних керівників Козак Марії Іванівни, Назарака Михайла Степановича, Мар’янчук Ольги Танасіївни; заступника директора з виховної роботи Головряк Марти Василівни та декількох батьків відвідали Чернівецький музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської задля перегляду прем’єри вистави «Різдвяна пригода мишенят» за мотивами казок англійської письменниці Біатріс Поттер. Надзвичайно захоплюючий сюжет: у невеличкому будинку, де крім людей жила ще й кішка, завелися миші. Що поробиш?! У добрі й теплі хочеться жити всім. Миші не розуміють, чому їм не можна жити разом з людьми. Це ж так весело! А як же це пояснити людям.  Наші учні через веселу історію напередодні Різдва у житті мишей впізнавали свої життєві історії і бачили аналогію між характерами мишей та людей. У цій казці миші, як і люди, дружили, сварилися, ображались і навіть  любили. Особливого шарму цій веселій історії додав святковий дух прийдешнього Різдва.

Надзвичайно яскраві світлове та музичне оформлення, декорації, реквізити. Високе мистецтво танцю разом з витонченістю музики, що посилювала виразність танцювальної  пластики, давали емоційну та особливо ритмічну основу, яскраве видовищне мистецтво, де визначальну роль відігравала не лише часова, але й просторова композиція танцю, оригінальний зовнішній вигляд виконавців.

Актори вміло розкрили внутрішній сенс вчинків героїв, чітко висвітливши  їх думки та почуття. Недарма Денні Дідро відмічав, що немає професії, яка вимагала б більш витончених форм і чистих душ, ніж театр.

Далі своє дозвілля діти проводили на Соборній площі в оточенні красуні-ялинки. Там вони мали можливість поринути в чари новорічної казки. А яке задоволення діти отримали від катання на сноутюбах! Організатори зуміли ощасливити малюків.

На ейфоричному піднесенні учні попрямували до рідних домівок, щоб передати передноворічний настрій своїм рідним.

Глибоко поринувши в світ Прекрасного, Марія Іванівна Козак зорганізувала і педагогів Годилівського НВК. Вже 9, 10, 11 січня вчителі переглянули  вистави «Кайдашева сім’я», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-денщик» у музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської. А які неординарні враження залишилися у колег!

У виставі «Кайдашева сім’я» сміх лунав крізь сльози і навпаки.

Зустрілися з героями: Кайдашем, його дружиною Марусею та двома їх синами Карпом і Лавріном – у переломний момент існування сім’ї, коли дорослішають діти, обирають собі пари і починається інше життя. Ми помітили аналогію сучасного «Сватання на Гончарівці» - вистава-антидепресант, три години жартів і танців, три години сміху та оплесків. У цій виставі ми дізнавалися про проблеми сучасності, здається, плакали і сміялися над собою, над власним життям. Неодноразово подумки проводили паралель між сучасними «стецьками», в яких «своя» логіка, свої «поняття».

Навряд чи знайдеться людина, яка не посміхнеться, почувши назву «Шельменко-денщик». Ця класична комедія-водевіль актуальна впродовж десятиліть, адже тут присутні усі складові успіху: соковитість, яскравість характерів, хитромудра інтрига, що її плете бувалий в багатьох бувальцях Шельменко, прагнучи з’єднати закохану пару. А поруч наївні  комічні батьки патріархальні поміщики Шпаки і, звичайно, жених, що безнадійно залицяється.

Усе це, помножене на акторський кураж та багатобарвність театральних засобів, породжувало веселе, дотепне не без моралі дійство.

Отримавши чималу порцію адреналіну, переосмисливши моральні цінності, педагоги приступили до своєї щоденної праці.

І вже 20 січня заступник директора з навчально-виховної роботи Романюк Юрій Іванович разом з заступником директора з виховної роботи Головряк Мартою Василівною перенесли театральну завісу до актової зали  Годилівського НВК. Будучи в ролі Господаря і Господині, вони запросили всіх нас: дітей та вчителів на свято «Україна колядує». Учні кожного класу, будучи в ролі колядників, презентували найоригінальніші колядки під керівництвом вчителя музичного мистецтва Козуба Петра Івановича, за що отримали солодкі гостинці.

Висока акторська майстерність Господаря та Господині приємно вражала, захоплювала дух, все було так по-домашньому, по-рідному. В цю мить усвідомлювали, що всі ми – єдина велика сім’я Годилівського НВК.

Особливого шарму додали жіночий ансамбль «Тисівчанка», золотий голос Великокучурівської територіально-об’єднаної громади Настасійчука Ігоря Дмитровича.

Почесним для нас була присутність на святі голови громади Василя Мірчовича Тодеренчука, начальника відділу освіти Гарафіни Георгіївни Мінтенко, головного спеціаліста Оксани Назарівни Пилипко, а також директорів та вчителів Великокучурівської ЗОШ  I-III ступенів, Тисовецької I-II ступенів та Снячівської I-III ступенів. Звісно свято вдалося, адже «біля керма» вмілий професіонал – Людмила Дмитрівна Настасійчук – наш  директор.

14 лютого – знову особлива мить. Тільки цього разу творили мистецьке дійство випускники НВК (наша гордість і надія) разом з класним керівником Наталією Василівною Бузилою. «Світом рухає любов». Назва заходу  відображалася в кожній миті дійства. Емоційний, душевний неспокій від відображеної ейфорії кохання, сміх і сльози, — ось що ми переживали в той час.  Перед очима ніби пробігали кожного з нас сторінки життя.

 Особливим є те, що кожен випускник був актором і співаком. Ці діти зуміли запалити наші серця, дали відчути, те, що є справжнє чисте почуття. Надзвичайно приємно було, що в цей день до нас приєдналися голова громади Тодеренчук Василь Мірчович, начальник відділу освіти Мінтенко Гарафіна Георгіївна, головний спеціаліст Пилипко Оксана Назарівна. Вечір вдався на славу, адже в нашій школі навчаються добре виховані діти та працюють вчителі не тільки за фахом, а й за покликанням.

З настанням весни в школі знову «кипить робота».

У рамках предметного тижня української літератури, присвяченого Шевченківським дням зорганізовано ряд заходів:

- Тематична лінійка «Читаю Шевченка і лячно мені – у кожному слові сьогоднішні дні» (Бузила Н.В. та учні 11 класу);

- Учнівська конференція «Життєвий і творчий шлях Т.Г. Шевченка» (Лунгул В.В. та учні 9-10 класів);

- Конкурс декламаторів віршів Т. Шевченка (класоводи, вчителі-словесники та учні 1-11 класів);

- Виховний захід «Шевченкова весна, кохання, жінка» (Головряк М.В. та учні 1-11 класів).

Хочеться відзначити, що впродовж заходів з вуст дітей поетичне слово Кобзаря тонко впліталося у мереживо їх життєвого пізнання, адже організатори зуміли торкнутися сердець вихованців, поринаючи в духовну спадщину українського народу.

Підводячи підсумки предметного тижня можна сказати, що нам потрібне Шеченкове слово, бо воно залишається актуальним і в умовах сьогодення.

Його слово важливе для кожного з нас як потужна енергія, накопичена багатьма поколіннями і сконцентрована у пророцтвах поета, що здатні консолідувати суспільство перед новими викликами часу, через те, що саме Шевченко є одним з тих, хто створив територію свободи, форпост гідності, простір самоусвідомлення, самовизначення, самоствердження.

У нашій школі особливу увагу також приділяють патріотичному вихованню, і вже до Дня українського добровольця організована Лунгул Василиною Василівною тематична лінійка.

Василина Василівна, разом з учнями 5-А та 10 класів ознайомили школярів з історією виникнення свята; формували розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення власної значимості в суспільстві та відповідальності кожного перед Батьківщиною, а також вшанували  добровольців, які захищали і захищають гідність та свободу, цілісність нашої держави.

Цього ж тижня відбулася зустріч з членами добровольчого українського корпусу.

Невимушена зустріч… Актова зала… Учні, вчителі і на сцені жіноча та двоє чоловічих постатей у військових камуфляжах. Троє побратимів з позивними «Сава», «Німий» та «Т.Т.» зуміли зацікавити аудиторію своїми розповідями. Дві години спілкування промайнули, як одна мить. Глибоко розчулені школярі неохоче покидали актову залу зі стягом, подарованим членами добровольчого українського корпусу. На червоному полотні чорними літерами побратимами написано такі рядки:

 

Борітеся — поборете!

Вам Бог помагає!..

І тільки той прожив не марно,

хто злу ішов наперекір…

 

Ці слова для нас, учнів та вчителів, стануть настановою для формування національної свідомості.

Ось як в Годилівському НВК буденність переходить у свято.

Кожному з читачів цієї статті бажаємо завжди відчувати себе бажаними і щасливими.

Переглядів: 335 | Додав: goduliv | Рейтинг: 5.0/8
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук

Календар свят і подій
Наше опитування
Який предмет вам найбільше подобається?
Всього відповідей: 691